Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany, bez uprawnień, a do tego skradzionym autem przyjechał do szpitala

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 30-latek, który we wtorek 13 sierpnia 2024 roku przyjechał na SOR w Pabianicach i kierował skradzioną wcześniej toyotą. Mężczyzna został zatrzymany dzięki pracownicy SOR-u, która powiadomiła Policję widząc, że kierowca auta zaparkował na podjeździe dla karetek i ma problem z wyjściem z pojazdu. Mieszkaniec gminy Łask przyjechał do szpitala bo bardzo bolała go głowa. Zatrzymanemu za kradzież pojazdu i jazdę "na podwójnym gazie" grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

13 sierpnia 2024 roku około godziny 4:50 dyżurny pabianickiej Policji otrzymał telefon z informacją o nietrzeźwym kierującym autem, który przyjechał na SOR Pabianice i wjechał na podjazd dla karetek. Pracownica SOR-u zwróciła uwagę na kierowcę toyoty yaris, który po wyjściu z pojazdu szedł chwiejnym krokiem. Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna spożywał wcześniej procentowe trunki. Skierowani na miejsce policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości 30-latkowi, które wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. W trakcie interwencji do dyżurnego wpłynęła informacja o skradzionym z powiatu łaskiego pojeździe marki Toyota Yaris. Okazało się, że ten meżczyzna podjechał do szpitala  ta właśnie skradzioną toyotą. Z ustaleń policjantów wynika, że 30-latek wykorzystał pozostawione w pojeździe kluczyki i zabrał samochód, który był zaparkowana na podwórku jego sąsiadów. Właścicielka stwierdziła kradzież pojazdu rano, kiedy to na jego miejscu leżał znajomy jej rower. Od razu postanowiła zgłosić to na Policję.

Niebawem 30-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kradzież pojazdu. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której osoba próbuje prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, powinieneś reagować! Pamiętaj jest to obywatelski obowiązek.

mł.asp. Marta Bączyk

  • Policjant i mężczyzna stoją tyłem. Policjant trzyma mężczyznę za rękę. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
Powrót na górę strony