Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pabianicka policja ma nową funkcjonariuszkę

Dzisiaj, 20 listopada, na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W gronie składających rotę ślubowania była 19-letnia mieszkanka naszego miasta, która wstąpiła w szeregi pabianickiej policji.

Tego dnia ślubowało 38 nowo przyjętych policjantów (16 kobiety i 22 mężczyzn), którzy rozpoczęli służbę 7 listopada 2018 roku. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński. ,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Komendant wojewódzki wręczając nowym funkcjonariuszom legitymacje służbowe powitał ich w szeregach Policji i w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie Policji i jej rolę w społeczeństwie. Przypomniał o wiekowej historii naszej formacji, aktach bohaterstwa i poświęcenia dla Narodu Polskiego. Na zakończenie  zwrócił się do rodzin nowych funkcjonariuszy, prosząc o  wyrozumiałość i wsparcie swoich najbliższych w tej niełatwej służbie. 

W gronie składających ślubowanie była pabianiczanka, która dostała przydział do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Gratulacje nowej funkcjonariuszce złożył komendant powiatowy insp. Cezary Petrus. Już wkrótce 19-latka podejmie szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po 6 miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu powróci do macierzystej jednostki i rozpocznie 3-letni okres adaptacji zawodowej.  

Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 

Powrót na górę strony