Informacje

Brawura nie popłaca – szybka jazda zakończona surowymi konsekwencjami

Kierowca Audi przekonał się na własnej skórze, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego niesie za sobą poważne konsekwencje. 52-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego, w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Nieodpowiedzialna jazda zakończyła się dla niego wysokim mandatem, 15 punktami karnymi i utratą prawo jazdy.

14 kwietnia 2026 roku około godziny 17.05 w ręce funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach wpadł 52-letni kierujący Audi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 122 km/h. Mundurowi natychmiast podjęli stosowne działania. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego mandat w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy. Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierujący dopuścił się nie tylko przekroczenia prędkości. Prowadził pojazd, który nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Każde przekroczenie limitu zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem oraz wydłuża drogę hamowania, co w sytuacji zagrożenia może mieć tragiczne skutki.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Regularne badania techniczne pojazdów to nie formalność, lecz realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy – odpowiedzialna jazda to nie tylko kwestia prawa, ale przede wszystkim troski o życie i zdrowie własne oraz innych uczestników ruchu. Każda decyzja za kierownicą ma znaczenie.
podkomisarz Agnieszka Jachimek

Powrót na górę strony