Terroryzm wyzwanie naszych czasów. Policjnaci szkolą i są szkoleni
W Łodzi odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Wielowymiarowe ryzyka ponowoczesności" poświęcona problemom współczesnego terroryzmu. W konferencji uczestniczyła kadra kierownicza garnizonu łódzkiego, w tym również Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus.
18 października 2017 roku w auli Społecznej Akademii Nauk w Łodzi odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Wielowymiarowe ryzyka ponowoczesnści" z udziałem kadry kierowniczej garnioznu łódzkiego. Wydarzenie poświęcone było w całości problemom współczesnego terroryzmu. Jego organizatorami byli Komenda Miejska Policji w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk.
W tegorocznej edycji konferencji pochylono się nad wielowymiarowym zjawiskiem terroryzmu, jego następstawami i skutkami postrzeganymi z perspektywy jednostki, jak i społeczeństwa. Konferencja adresowana była zarówno do badaczy terroryzmu, jak i praktyków ze służb oraz instytucji pomocowych, zarządzania kryzysowego, profilaktyki społecznej i edukacji. Zamysłem organizatorów było głębsze poznanie tego rosnącego problemu współczesnych społeczeństw z uwzględnieniem terroryzmu na przestrzeni wieków i jego współczesnych form, w tym bioterroryzmu, terroryzmu chemicznego i cyberterroryzmu, roli mediów w ,,dobie terroryzmu", politycznych oraz prawnych narzędzi do walki z tym wyzwaniem. Spotkanie jednocześnie posłużyło wypracowaniu najaktualniejszcych zaleceń i rekomendacji dla parktyków zajmujących się zwalczaniem terroryzmu, profilaktyką społeczną i edukacją dla bezpieczeństwa, a także prezentacji praktycznych rozwiązań prewencyjnych ukierunkowanych na ograniczenie skutków ataków.
Grono prelegentów tworzyli zarówno cenieni naukowcy i teoretycy badający terroryzm, jak i doświadczeni praktyktycy ze służb i instytucji powołanych do działania w sytuacjach kryzysowych.
Konferencja zainaugurowała także cykl sprofilowanych warsztatów tematycznych dla zarządzających placówkami oświatowymi, kulturalnymi i handlowymi, kadry kierowniczej banków, pracowników ochrony oraz organizatorów imprez masowych i cyklicznych zgromadzeń.