Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu przez pabianickich policjantów
W ciągu ostatniego weekendu pabianiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali podczas kontroli prędkości dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden nie dość, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, to jeszcze jechał na sądowym zakazie i w towarzystwie pięcioletniego syna. Drugi miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Obaj niebawem będą tłumaczyć się przed sądem.
13 lutego 2026 roku około godziny 18.35 pabianiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego Mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Do zdarzenia doszło w Lutomiersku. 39-latek jechał w terenie zabudowanym o 18 km/h za szybko. Podczas interwencji, funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że był poszukiwany trzema podstawami prawnymi, w tym listem gończym. „Upominał się o niego” Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi celem odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz ośmiu miesięcy kary „odsiadki” za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, a także w celu odbycia kary 105 dni pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Pabianiczanin jechał na sądowym zakazie wydanym przez Sąd Rejonowy w Sieradzu i pomimo cofniętych przez Prezydenta Miasta Łodzi uprawnień. Auto, którym kierował nie posiadało aktualnych badań technicznych, a wewnątrz znajdował się jego 5-letni syn. Na miejsce prowadzonej kontroli przyjechała matka chłopca. Policjanci przekazali jej dziecko, a kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 14 lutego usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Z kolei 15 lutego 2026 roku około godziny 15.15 w ręce funkcjonariuszy z pabianickiej „drogówki” wpadł 48-letni Łodzianin, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 23 km/h. Do zdarzenia również doszło w Lutomiersku, a kierujący Toyotą był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim. Stracił już prawo jazdy, ponadto musi liczyć się z możliwością utraty samochodu, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Te dwie sytuacje są dowodem na to, że pabianiccy policjanci skutecznie eliminują z dróg naszego powiatu nieodpowiedzialnych kierowców, łamiących przepisy i stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Apelujemy o rozsądek na drodze, przestrzeganie prawa i respektowanie decyzji właściwych organów.
podkomisarz Agnieszka Jachimek