Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Dzięki błyskawicznej akcji policjantów z Pabianic udało się uratować życie kobiecie, która próbowała odebrać sobie życie. Funkcjonariusze jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, zastając nieprzytomną 37-latkę w lesie. Ich szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła tragedii.

18 kwietnia 2023 roku o godzinie 14:35 dyżurny pabianickiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że mieszkanka Pabianic zamierza targnąć się na swoje życie. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze pabianickiej patrolówki, drogówki, a także pionu kryminalnego. Policjanci, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, błyskawicznie dotarli we wskazane miejsce. Okazało się, że kobieta znajduje się w lesie u zbiegu ulic Popławskiej i Smugowej. Sierżant Tomasz Lasocki wraz z posterunkową Natalią Grzanką pozostawili radiowóz i pieszo rozpoczęli przeczesywanie podmokłego terenu. Po około 20 minutach poszukiwań, zauważyli wiszącą na drzewie białą, foliową torebkę. Natychmiast podbiegli w to miejsce, gdzie w zaroślach dostrzegli leżącą na plecach postać. Kobieta nie reagowała na głos i nie było z nią kontaktu. Na szczęście policjanci zdążyli na czas. Niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, cały czas próbując nawiązać kontakt z kobietą. Po kilku minutach odzyskała przytomność i otworzyła oczy. Z uwagi na fakt, że teren był bardzo podmokły i grząski, a także trudno było wskazać dokładną lokalizację miejsca zdarzenia, policjanci postanowili za pomocą własnych sił przetransportować kobietę w ręce medyków. Funkcjonariusze, po wyjściu z lasu przekazali pabianiczankę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Natomiast ratownicy przewieźli kobietę do szpitala. Jak się okazało, pomoc przyszła na czas, a życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem! Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść wsparcie i ratunek. W sytuacji kryzysowej warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocy, takich jak:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,
22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w pon.wt. w godz. 15:00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10:00 – 15:00 i niedziela w godz. 15:00 – 20:00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16:00 – 21:00 i piątek w godz. 15:00 – 20:00

O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

sierż. szt. Agnieszka Jachimek

Powrót na górę strony