Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Pabianiccy policjanci podczas Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego

  W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). W ramy prowadzonych działań wpisał się także kaskadowy pomiar prędkości.

 2. Mł. insp. Tomasz Szwed nowym komendantem pabianickiej Policji

  14 lutego 2019 roku w pabianickiej komendzie odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach insp. Cezarego Petrusa oraz wprowadzenie jego następcy, którym został mł. insp. Tomasz Szwed.

 3. Uderzył butelką w szybę autobusu miejskiego – usłyszał zarzut

  Pabianiccy policjanci ustalili i przesłuchali sprawcę uszkodzenia szyby w autobusie miejskim. Mężczyzna uderzył butelka w bok pojazdu. 19 – latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienie. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Nagrody dla pabianickich policjantów

  Stały się tradycją uroczyste spotkania, podczas których Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus osobiście składa podziękowania i gratulacje wyróżniającym się w służbie funkcjonariuszom. Tym razem wśród nagrodzonych znalazło się 5 mundurowych z pabianickiej komendy i komisariatu policji w Konstantynowie Łódzkim. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.

 5. Konstantynowscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę

  Konstantynowscy policjanci zostali skierowani wczoraj na nietypową interwencję. Z treści zgłoszenia wynikało, że ulicą Zgierską w Konstantynowie Łódzkim jedzie jeep, w którym znajduje się rodząca pasażerka. Mundurowi natychmiast przeprowadzili niecodzienny pilotaż. Cała akcja rozgrywała się w błyskawicznym tempie. Po bezpiecznej i szybkiej eskorcie przyszła mama trafiła pod opiekę lekarzy. Po kilkunastu minutach urodził się zdrowy chłopiec – Leon.

 6. Nielegalne automaty do gier

  Wspólne działania pabianickich policjantów oraz celników doprowadziły do zabezpieczenia w jednym z pabianickich lokali 4 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

 7. Skradziono ciągnik z rozsiewaczem spoiwa. Policja prosi o pomoc

  W Szynkielewie skradziono ciągnik z rozsiewaczem spoiwa. Sprzęt wykorzystywany był przy modernizacji torów kolejowych. Osoby, które widziały w okolicy skradziony pojazd proszone są o kontakt z policjantami z posterunku w Piątkowisku.

 8. Ugodziła konkubenta nożem

  Do policyjnego aresztu trafiła 31-letnia pabianiczanka, która podczas libacji alkoholowej ugodziła swojego konkubenta nożem kuchennym w brzuch. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

 9. Pabianicka Policja w 997

  W październikowym wydaniu periodyka Policja 997 ukazał się artykuł dotyczący warsztatów patriotyczno-historycznych OKM 1940 zainicjowanych i prowadzonych dla pabianickich policjantów przez prezesa stowarzyszenia ,,Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosława Olbrychowskiego. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Komendy Głównej Policji oraz patronatem medialnym Policja 997.

 10. Fałszywa policjantka w akcji

  Ufna 79 - latka z Pabianic wypłaciła pieniądze z konta i przekazała je oszustce. Tak bardzo chciała pomóc krewnej, która spowodowała rzekomy wypadek. Gotówka miała pomóc w uniknięciu konsekwencji prawnych. Teraz sprawą fałszywej funkcjonariuszki zajęła się pabianicka policja.

Tagi

rozbój bezpieczeństwo nad wodą służby ponadnormatywne akcje profilaktyczne niechronieni debata cześć ich pamięci odznaczenia dla Policji nietrzeźwi kierujący uszkodznie mienia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa podziękowania dla policjantów konkurs o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oszusci zaginieni bezpieczny senior zostań policjantem wypadek drogowy odblaski bezpieczna energia elektryczna kradzież z włamaniem czujny po służbie dzielnicowy bliżej nas twój miś może zostać ratownikiem osoby bezdomne obywatelskie postawy nagrodzeni policjanci pożar kradzież wypadek śmiertelny nietrzeźwy kierujący poszukiwany narkotyki oszustwo bezpieczeństwo mnie kręci kolizja ślubowanie policjantów pobicie dopalacze kradzież rozbójnicza uszkodzenie mienia bezpieczne wakacje konkurs Policyjna Akademia Bezpieczeństwa pijani kierowcy kierowanie pod wpływem alkoholu wyróżnieni policjanci akcje profilkatyczne kaskadowa kontrola prędkości ruch drogowy

Linki