Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PIŁEŚ – NIE JEDŻ! Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

16 października 2022 roku w ciągu niespełna trzech godzin, policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących na drodze S8.

Około godziny 16.45 na 214 kilometrze w kierunku Warszawy doszło do kolizji drogowej. Kierowca volkswagena golfa jechał od lewego do prawego pasa jezdni, aż najechał na tył innego pojazdu. Po przyjeździe policjantów okazało się, że sprawca był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas przeszukania 23-latka funkcjonariusze znaleźli także susz roślinny oraz biały proszek, których badanie dało wynik pozytywny w kierunku marihuany i amfetaminy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 3 gramy nielegalnych środków.  Zabezpieczone środki zostaną poddane specjalistycznym badaniom laboratoryjnym.

W tym samym miejscu, już o godzinie 17.15 żołnierze jadący na szkolenie zawodowe, zauważyli kierującego fiatem ducato, który jechał całą szerokością drogi oraz gwałtownie przyspieszał i hamował. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i ujęli 34-letniego mieszkańca Radomia. Badanie trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile alkoholu.

O godzinie 18.35 pabianiccy policjanci zostali powiadomieni, że także drogą S-8 jedzie kierujący mazdą, a sposób poruszania się pojazdu zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Zatrzymali 25-letniego mieszkańca Warszawy, który miał w wydychanym powietrzu ponad 1,20 promila alkoholu.

Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności Dodatkowo 23-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz posiadanie środków narkotycznych.

PIŁEŚ – NIE JEDŹ

Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu warto wiedzieć z jak poważnymi konsekwencjami wiąże się nasze zachowanie. W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy musi być mniejszy niż 0,2 promila. Za uzyskanie lub przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1 mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila kierujący dopuścił się przestępstwa, grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia samochodu nawet do 10 lat. Jednak największą ceną lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniemy do końca życia.

podkom. Ilona Sidorko

Powrót na górę strony