Grafficiarze z zarzutami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Grafficiarze z zarzutami

Policjanci ustalili personalia wandali, którzy w przeciągu dwóch dni sprayami pomalowali ogrodzenie oraz budkę drużnika. Sprawcy odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Niewykluczone, że sąd zobliguje ich do naprawienia szkody.

Podczas minionego weekendu pabianiccy policjanci odnotowali dwa uszkodzenia mienia. Do pierwszego zdarzenia doszło 10 listopada 2016 roku w godzinach rannych, kiedy to dwaj 18-latkowie sprayami pomalowali betonowe ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Warszawskiej w Pabianicach. Dzięki informacjom przekazanym przez świadka oraz rysopisom sprawców policjanci  zatrzymali oddalających się pseudoartystów. Dwaj 18-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Właściciel ogrodzenia oszacował straty na kilkaset złotych.

Do kolejnego uszkodzenia mienia doszło w nocy z 11/12 listopada na przejeździe kolejowym przy ul. Podmiejskiej. 16-latek pomalował farbą drzwi  do strażnicy. Karygodne zachowanie wandala nie umknęło uwadze siedzącej w środku drużniczki. Kobieta słysząc dobiegające z dworu odgłosy otworzyła drzwi. To spłoszyło sprawcę, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Zaalarmowani przez dróżniczkę policjanci wylegitymowali kilka przecznic dalej nieletniego wandala. W plecaku miał puszki z farbą, a w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Sprawą 16-latka zajmie się  sąd rodzinny.