Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ruchomy Punkt Informacyjny dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa stanął w centrum miasta

Przy Urzędzie Miejskim w Pabianicach stanął Ruchomy Punkt Informacyjny. Policjanci przybliżali mieszkańcom zasady obsługi Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali do skorzystania z tego interaktywnego narzędzia.

W poniedziałek 19 września w godzinach 12:30-14:30 w Pabianicach przy ulicy Zamkowej mieszkańcy mogli skorzystać z przygotowanego w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Ruchomego Punktu Informacyjnego. Policjanci wyposażeni w przenośny komputer z dostępem do internetu przybliżali mieszkańcom zasady obsługi mapy zagrożeń. Każdy kto miał wątpliwości, co do sposobu jej działania, mógł osobiście sprawdzić działanie tego programu i dowiedzieć się w jaki sposób zaobserwowane zagrożenie można nanieść na mapę. Dzielnicowi w krótkiej rozmowie zachęcali mieszkańców do skorzystania z tego interaktywnego narzędzia oraz wręczali ulotki pomocne w jego obsłudze.

Każdy mieszkaniec naszego powiatu może sam zadbać o bezpieczeństwo, anonimowo zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Aby nanieść zagrożenie na mapę należy wejść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na stronie www.pabianice.policja.gov.pl lub skorzystać z interaktywnego kiosku znajdującego się w pabianickiej komendzie przy ul. Żeromskiego 18.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

  • policjant obsługujący KMZB
  • dzielnicowi rozdają ulotki KMZB
  • dzielnicowi rozdają ulotki KMZB
  • Ruchomy Punkt Informacyjny w centrum miasta
  • Ruchomy Punkt Informacyjny w centrum miasta