Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy ma plan działania w swoim rejonie służbowym

Młodszy aspirant Karol Kasperek zajął piąte miejsce w konkursie dla dzielnicowych garnizonu łódzkiego na najlepszy plan działania priorytetowego w swoim rejonie służbowym.

21 maja 2019 roku odbył się finał konkursu dla dzielnicowych garnizonu łódzkiego pn. ,,Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego". Jego organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. O miano najbardziej kreatywnego dzielnicowego walczyło 23 dzielnicowych wyłonionych w eliminacjach na szczeblu komend powiatowych i miejskich. Wśród nich był młodszy aspirant Karol Kasperek z pabianickiej komendy. Od 11 lat pełni służbę w policji, a od 7 jest dzielnicowym. Dzielnicowy na terenie Pabianic obsługuje rejon nr 5, czyli ulice: Bracka ( od nr 3/5 do nr 39 - numery nieparzyste), Bugaj (od nr 54 do nr 100 i od nr 59 do nr 97), Drewnowska ( od nr 2 do 22 i od nr 1 do 37 ), Gawrońska, G. Roweckiego (od nr 10 do 20 - nr parzyste i od nr 3a do końca), Narcyza Gryzla (od nr 21 do 27a - numery nieparzyste), Nawrockiego (od nr 17 do końca), Mokra (strona parzysta), Smugowa (od nr 3/9 do nr 17 - numery nieparzyste), Świetlickiego (od ul. Nawrockiego do Kilińskiego - strona parzysta).

Zadaniem dzielnicowych w ramach konkursu było przygotowanie i omówienie przez siebie prezentacji multimedialnych, zawierających czynności jakie podejmowali w ramach realizowanego w swoim rejonie służbowym w 2018 roku planu działania priorytetowego. Mł. asp. Karol Kasperek bazując na informacjach z krajowej mapy zagrożeń, doniesieniach medialnych i rozmowach z mieszkańcami osiedla wyznaczył jako priorytetowe działania dwa miejsca: podwórko Nivea oraz Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3. - Na wskazanym terenie dochodziło do aktów wandalizmu, grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją, zaśmiecania oraz zakłócania ładu i porządku publicznego. Prowadzone działania  miały za zadanie wyeliminowanie, przeciwdziałanie popełnianiu wykroczeń w tym rejonie, a także wzrost poczucia  bezpieczeństwa wśród mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży i osób korzystających z tego terenu. Podjęta współpraca ze szkołą oraz wieloma podmiotami zaowocowała osiągnięciem założonego wcześniej celu – mówi dzielnicowy.

Służba dzielnicowych określanych mianem „policjantów pierwszego kontaktu” ze społeczeństwem niewątpliwie wpływa na wizerunek policji w oczach mieszkańców. To do nich w głównej mierze  należy niesienie pomocy obywatelom w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, od tych najdrobniejszych do bardziej skomplikowanych. W efekcie rzetelne podejście do obowiązków dzielnicowego  kreuje wizerunek Policji, jako instytucji budzącej zaufanie. Policjanci dzielnicowi nie biorą udziału w spektakularnych akcjach policyjnych, ale wykonują codzienną żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu.

,,Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego" wpisuje się w założenia programu Dzielnicowy bliżej nas, którego celem jest zmiana społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę policji z członkami społeczności lokalnej,  samorządami lokalnymi oraz instytucjami/podmiotami poza policyjnymi, które z policją współpracują m.in. w zakresie realizacji działań priorytetowych.

 

  • dzielnicowy rozmawia z mieszkańcami
  • dzielnicowy rozmawia z mieszkańcami
  • dzielnicowy mł. asp. Karol Kasperek
  • dzielnicowi garnizonu łódzkiego
  • dzielnicowi garnizonu łódzkiego
Powrót na górę strony