Z walizką u seniorów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z walizką u seniorów

,,Narkotyki i dopalacze zabijają” – pod takim tytułem ruszyła ogólnopolska kampania MSWiA, mająca na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy. Bezcenną rolę w profilaktyce uzależnień odgrywają także seniorzy. Stąd też policjanci, by wyostrzyć ich czujność na powyższą problematykę, zaprezentowali specjalną walizkę zawierającą substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania.

Tegoroczna kampania pod hasłem ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Choć kampania adresowana jest głównie do młodych osób, to bezcenną rolę w zakresie zapobiegania tej problematyce odgrywają z pewnością seniorzy. By wyostrzyć ich czujność na zagrożenia związane z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych w pobliskim im otoczeniu, policjanci zaprezentowali konstantynowskim słuchaczom Uniwersytetu III Wieku specjalną walizkę zawierającą substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. - Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy. Jeżeli ktokolwiek z państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem środków psychoaktywnych, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję - podkreślali podczas spotkania policjanci. ​

Gdzie szukać pomocy:

800 060 800  Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12  Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.