Kaskadowa kontrola prędkości - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kaskadowa kontrola prędkości

Jutro, 10 marca w godzinach południowych policjanci pabianickiej drogówki przeprowadzą kaskadową kontrolę prędkości na drodze wojewódzkiej nr 710 biegnącej przez powiat pabianicki. Kontrole drogowe pojawią się również w powiecie łaskim, zduńskowolskim i sieradzkim, przez które biegnie droga W-710. Tego typu działania ponadpowiatowe mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie ze sobą niesie lekceważenie przepisów prawa.

W powiecie pabianickim, podobnie jak na terenie całego kraju, przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Funkcjonariusze pabianickiej drogówki prócz prędkości skontrolują także stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą mogą ustrzec nas przed kalectwem lub utratą życia.