Kaskadowa kontrola prędkości - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kaskadowa kontrola prędkości

Dzisiaj, od godzinach porannych policjanci pabianickiej drogówki prowadzą działania kaskadowej kontroli prędkości na drodze wojewódzkiej nr 710 biegnącej przez powiat pabianicki. Kontrole drogowe odbywają się również w powiecie łaskim, zduńskowolskim i sieradzkim, przez które biegnie droga W-710. Tego typu ponadpowiatowe działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie ze sobą niesie lekceważenie przepisów prawa.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawionych jest kilka radiwozów. Pabianicka drogówka podczas dzisiejszych działań wykorzystuje również motocykle. Policjanci wyposażeni w laserowe mierniki prędkości kontrolują prędkość, a także sprawdzają trzeźwość kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.  Akcja ma pomóc w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych. Ma też przyczynić się do elimincji kierowców łamiących przepisy.

W powiecie pabianickim, podobnie jak na terenie całego kraju, jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Z policyjnych analiz wynika, że w wielu przypadkach za błędy kierowców wysoką cenę płacą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą mogą ustrzec nas przed kalectwem lub utratą życia.